SEVDA MASALI

Sevgililer gününde ya blogger daki ya da bendeki bir sorundan yazamadım.Ama bu resmi sizinle geçte olsa paylaşmak istedim.
Sevgililer günü bizim için tv de duyupta – aaa doğruya bugün sevgililer günü.günün kutlu olsun karıcım ya da kocacım,şeklinde geçen bir gün.Bir günde ne kadar gösterebilirsek azdır yoksa bir sene beklememiz gerekir sevgimizi ispat için demiyoruz biz.Kırmızı kalp pastalar kırmızı masa örtülü şık, mumlu sofralar, pahalı hediyeler,kontör bitirmek için mesajlaşmalar, anlamsız kaprisler yüklemeyiz biz bu güne.( Bizden kastım eşim ve ben toplum adına yazmıyorum yani :) )
Bizim Allah’tan dileğimiz ve duamız bu yaşlı sevimli çift gibi elele yaşlanmak.Çoluk çocuk hep beraber kalabalık oturulmuş neşeli bir bahar kahvaltısı,tatlı telaşlarla bezeli yorgunlukların atıldığı bir akşam yemeği, neşe içinde geçen konuşmalar ve sayılan hatırlar…Kendi annem babamda da eşimin anne babasında da gözlemlediğim kadarıyla bir güne sığıştırılmış kutlanan sevgiden daha değerli bence tüm bunlar.
Sevgi gününden geriye kalanlar çiçekçilerdeki hasılat,sevmiyomuş demekki diye yıkılan sevgililer(sevseydi sevgililer gününde söylemesi lazımdı şİmdi söylesede olmaz ki) ,masasını hazırlayıp kocası çiçek getirmedi akşamını kendine rezil eden şapşal ev hanımları….(kimse üstüne alınmasın ama öyle)….v.s. .v.s
Hepinize yukarıdaki gibi bir tablo ve unutulmayan sevda masalı diliyorum……

14 comments

 1. NEŞELİ GÜNLER says:

  Amin inşallah .ne güzel bir fotoğraf bayıldım.bende sevgililer gününe her türlü yükü yükleme taraftarı degilim.sanki bu güne sevgimizi saklayıp 14 şubatta söylememiz gerekiyormuş gibi şartlandırıyorlar insanları.sevgiler bir güne sığmayacak kadar çok ve uzun ömürlü olmalı .

 2. sema says:

  Hansa’cığım çok harika bir resim, çok güzel bir yazı.
  Herzaman yaşlı çiftlere özenerek bakmışımdır. Çünkü gençken herkes birbirine karşı ilgilidir. Ama önemli olan bu sevgiyi pazara kadar değil mezara kadar sürdürebilmek. İnşallah hepimize Allah eşlerimizle huzur ve sağlıkla ölünceye kadar elele olabilmeyi nasip eder.

 3. Safiye says:

  VAV YANI UKBE DEDEME HİÇ SEYFETTİN EFENDİ DEMEMİŞTİN HAYATTAYKEN :) BEN DE KAÇ GÜNDEN VERİ DEDEMİ HATIRLIYORUM NEDENDİR. SEVDA MASALI DA İÇİMDE BİR YERLERDE DURAN BİR ÖYKÜYÜ CANLANDIRDI. DEDEM VE BABANNEMLE ALAKALI. ASLINDA ÇOK ESKİ DEĞİL AMA BİRDEN HATRIMA GELDİ..TEŞK HANCASIĞIM :)

 4. Sara says:

  doğru söze ne denirki…
  bütün sene vıdı vıdı birbirimizi yeriz sevgililer gününü unuttu diye kapris torbasına döneriz…aahh biz kadınlar…

 5. oznurundunyasi says:

  çok güzel yazmışsın canım..
  bencede sevgi bir güne sığdırılmamalı..insan sevdiğini kaybedince anlıyor değerini..
  bence kaybetmeden her fırsatta sevdiklerimize onları sevdiğimizi söylemeliyiz :)
  sevgiler

 6. Canan says:

  Ne güzel söylemişsin Hansa’cım. Allah razı olsun. Bizde aynı şekilde yaşlanmak istiyoruz. Mühim olan muhabbetin bir günde değil de 365 günün her saatinde yaşanması. Allah öyle olanlardan olmayı nasip etsin.

  Çok çok öptüm yanaklarından
  Canan

 7. nurlamutfagadair says:

  Amiiiin…Hansacığım mükemmel bir resim,her günümüz bir sevda masalı gibi geçsin inşşşş.sevgi ile kal…

Leave a Reply


*