PEMBE DAVET SOFRASI-DAVET SOFRASI

Bir işi çok severek yapıyorsanız sizin sevdikleriniz ve sizi sevenler  de bu işte en büyük destekçiniz oluyor.Sofra kurmakta süslemek te en büyük yardımcım destekçim büyük kızım Esma’m.Kimler gelcek kaç kişi gelecek hangi peçete nasıl katlanıcak bunları onunla paylaştığımdaki bana olan yardımlarını desteklerini görseniz …çok mutlu oluyorum.Tabi vakti ayarınca müsait olunca kimse sanmasınki dersten okuldan alıkoyup iş yaptırıyorum.
Bu sefer sofra kurma sırası kızıma süpriz yapma sırası bendeydi .Okuldan bi kaç arkadaşını davet etmek isteyince seve seve okeyledim ve mini mini hanımların seveceğini düşündüğüm ikramlar süsler pembişlerle kurdum sofrayı.Nasıl mutlu oldular nasıl kikir kikir yiyip içtiler görseniz.Hepsini inşallah ilerde çok iyi yerlerde görebilmek duası ve temennisiyle.Okuyun kızlar cici hanım birer doktor avukat mühendis aşçı  v.s. olun inşallah güzel günleriniz olsun.
Resimleyemedğim tariflerde oldu patates kızartması ve Çatlak Kurabiye gibi .

Kitap ayıraçlarını hazırlamak için ; 
Pembe kartonu 5cm*20 cm ölçülerinde dökdörtgen kestim.Baş tarafından delgeçle delik açıp pembe tüyler ( daha önce eminönünden almıştım) geçirdim ve sağlamlaştırmak için kurdeleyle bağladım.
Basit ama kızları çok mutlu etti.
Sofrayı hazırlarken artık her defasında söylüyorum biliyosunuz ilk iş renk konsept belirleme.Rengimiz tabiiki pembeydi.İtina ile peçetemiz yelpaze gibi katlandı ( aşamalı resimlendi yayınlanıcak) Kızlarımıza minik birer hatıra olsun diye evdeki malzemelerle kitap ayıracı yapıldı.Ve sofrada tabaklarına yakın konuldu.Peçete halkaları bu işe düşkünlüğümü bilen ablamdan :)Hasır amerikan servisi ikeadan.Pmebe düz renk büyük boy peçete carrefourdan.İkeada da her renk düz peçete var arkadaşlar.

Portakallı muffinler yumuşacık içi pufur pufur çay meyve suyu eşliğinde afiyetle tüketildi.Kapkek kağıtları migrostan…Ama bi arkadaşım eminönünde de bulduğunu söylemişti.

Bunlarda çocuk menüsü hazırlamam gerektiğinde ilk aklıma gelen kurtarıcılarım Hazır Yufkadan Minik Pizzalar…Tarif için tık tık…Aşamalı resmini yayınlayacağım inşallah.

Bunlarda tek atımlık löp löp yemelik enfes bol çikolu Ballı Muzlu Krep Ruloları

Detaylar tarifler gelicek inşallah.
Sevgiler….

One comment

Leave a Reply


*