KAHVALTI DAVETİ MENÜ , SUNUM ve SERVİS ÖNERİLERİ

     Eveeetttt….. çatlak bloggerınız geldi :) Sessiz sedasız  tarifsiz geçirilmiş bi kaç günden sonra bomba gibi bir kahvaltı sofrası ve resimlerle sizlerleyim.Arkadaşlarımı dostlarımı çağırdığımda resmen deliriyorum sevinçten napsam ne etsem nasıl hazırlansam nasıl süslesem…Bu sefer herşey çok yolunda gitti Allaha şükür.
Taaki kızlarım saat 4 te ookuldan ikiside ateşler içinde gelene dek …:( sonrası malumunuz ateş düşürme çabaları acil de geçirilmiş iki üç saat eve dönülen iki poşet ilaç.Bugünde onların çorbası bakımı şurubu derken gün geçti gitti .Rahman ve Şafi olan Allahım evlerimize hanelerimize tecelli et .Amin

Rabbim bizlere bahşettiği bu nimetleri artsın eksiltmesin olmayanlara da versin.nimete şükrü eda etmeyi hakkıyla nasit etsin.Elimizdeki bolluğu bereketi paylaşma ihlası nasip etsin.Güzel gören gözlerin, güzel dostların eksikliğini göstermesin.Sıcak yuvalarımız dan huzuru bereketi sağlığı ve en önemlisi iman gücünü eksiltmesin…Amin…

Kahvaltı sofralarımda tüm kahvaltı çeşitlerinden hoş bir dizayn ve sunumla sofraya koyduktan sonra sıcak bir börek ve de tek bi çeşit yumurta tarzı bişey yapmayı seviyorum.Yani kahvaltılarımda bol çeşit olmaz benim.

Bu görmüş olduğunuz salatalık ve domatese çılgın bi bakış açısı şişte sunum :))
Domatesleri ortadan ikiye kesin salatalıkları alaca doğrayın ve sırayla şişe dizin ve servis tabağına dizin :)

Tereyağ a keyif katalım şöyleki ;
Tereyağını oda sıcaklığına getirin birer çay kaşığı kekik ve kırmızı biberle iyice karışıtrın ve şekilli veya düz buz kalıbına doldurun bir gece buzlukta bekletin ve sofrada hemen erimemesi için buz kalıpları ile son dakkada servis yapın.

Peynir sevenler için kahvaltının olmazsa olmazı leziz peynir çeşitleri.Burgu peyniri ,erzincan tulumu,kaşar,vanın otlu peyniri vede beyaz peynir.Renk olsun diye kırmızı gül üzümü etrafında sunmak hoşuma gidiyor.

Kahvaltı sofralarınızı hazırlarken zeytini önceden bi miktar taze sıkılmış limon suyunda bekletin ve sofraya öyle servsi edin üzerine kekik ekip zeytinyağı gezdirmeyi unutmayın.

Hellim peynirli yeşil salata ( tarifi gelecek )

Kıymalı patatesli çıtır börek ( tarifi yakında )

Yağsız unsuz ceviz kurabiyesi ( yakında )

Bool çikolatalı kestaneli pasta ( yakında )

Aşağıdaki de sofralarıma yapmayı çoook sevdiğim vakit buldukça hazırladığım güllerim yapım aşamaları çok yakında :)
Allahım Bize bahşettiğin maddi manevi rızıklar için sana sonsuz şükürler olsun.Amin

One comment

Leave a Reply


*