AKİKA SOFRASI

Geçtiğimiz cumartesi akşamı rutin aile toplantımızı on günlük Esat bebeğin şerefine akikasını afiyetle yemek üzere yemekli bir şekilde ablamın evinde gerçekleştirdik.Esat’ın adına şanına yakışır bir akşamdı.Gayet leziz yemekler,aile içi sıcaklık şen şakrak bi akşamın ardından aslan parçası Esat’ın ömrünün hayırla dolması adına edilen anlamlı dua ile gece bizim aile için erken bitti.

 • Akika Kurbanı:
 • Yeni doğan bebeğin başındaki ilk saçlarına akika,Bu çocuğun doğumundan yedi gün sonra saçlarını kısmen veya tamamen tıraş edip,adını koyup Allahu Tealaya şükür için kesilen kurbana da akika kurbanı denir.

23 comments

 1. Tarık says:

  sizin erken gitmenize üzüldüm üzüldüm ama söz vermişsiniz o yüzden sesimi çıkarmadım. Keşke kalsaydınız deyip üzmeyeceğim, inşallah bundan sonra anlayışlı ve daha programlı hareket ederiz..

 2. papatya68 says:

  selam hansa:)
  sofra güzel ama sanırım muhabbeti daha da güzelmiştir allah daim ve bereketli etsin canım
  esat bebeğinizinde ömrü uzun hayırlı olsun inşaallah sevgiler Aynur

 3. Hansa says:

  Abicim aynı anda kıramayacağın iki yerden davet alıp ikisinede icabet etmek isteme aslında yaşanabilecek normal bi durum ama biraz üslup hatası ile ortam gerildi sanırım…Keşke kalsaydık diyebilirsin bi mahsuru yok…

 4. Anonymous says:

  Çok süper bi sofra olmuş..
  Bi eksik biz kalmışız..:))
  Mailime bebişin çektiğin resimlerini atarsan çok sevinirim..
  Sırf siteni izlemek için internet alacağım..
  Büyük hayranınınım..
  Hoşçakal..
  Esra ÖZBEK

 5. sema says:

  Yeni bebeğiniz hayırlı olsun. Allah hep böyle güzel günler göstersin. İnşallah siz de bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alır, böyle güzel sofralar kurarsınız.

Leave a Reply


*