AH GAZZE…

  • Gazze onbeş günü aşkın süredir bir müslümanın tüylerini ürperten sahnelerle dolu.Ürpermek üzülmek,sebep olanlara lanet okumak için müslüman olmaya gerek yok gerçi.İnsan olmak yeter buna.Ama başında noel şapkasıyla alışveriş yaparken Gazzeyle ilgili fikrini almak için mikrofon uzatılan Amerikalı Bayan”Gazze’mi nerede bilmiyorum bişeymi olmuşki orda?” diyecek kadar umarsız,televizyonda Gazzeyi dinlemekten bıktığı ölü insan görmekten midesinin bulandığını söyleyen ama kılını dahi kıpırdatmayacak kadar gamsız insanlarla dolu bu dünya.Ben buna daha çok üzülüyorum.Filistin’lilere bu acıyı yaşatanları düşündükçe”Kim zerre kadar kötülük yaparsa cezasını alacaktır” Müjdesini hatırladıkça ki-onları düşününce bize müjde- bir nebze olsun rahatlıyorum.

  • Biten yılın son haftasını dünyanın heryeri insan hakları,hayvan hakları savunucuları evlerinde çam ağacı süsleyip noel hazırlıkları yaparak geçirirken nasıl içimi yaktı Gazze li babanın yeni yaşını kutlayamadan toprağa verdiği minik yavrusu.

  • Elimizden bir şey gelmiyor demek yerine iki elimiz açıp dua edebilirsek günümüzün bir kaç dakikasını ayırıp,bize düşeni yapmış oluruz bence.6 yaşındaki kızım “Allah’ım inşallah kötü askerler yanlışlıkla kendilerini öldürürler “diye dua ettiği gün yanlışlıkla 8 İsrail askerinin bombalandığını dinlediğim an haberlerde duanın gücü bu heralde diye düşündüm.
  • Bu sabah “Bir Yardım Görevlisinin Gözünden Gazze Trajedisi” başlıklı günlüğü okurken sanki yaşadım o anları.Hatem Shurrab’ın telefonda arkadaşına yazdırdığı günlüğün tamamını yazmak isterdim ama …………Çocuğuna su kaynatmak için kâğıt yakan bir kadınla tanıştım. Bunu yapıyordu çünkü hiç sütü kalmamıştı. Aç bebeğini ılık suyla kandırabilir miydi acaba? İslami Yardım olarak, ne kadar tehlikeli olursa olsun insanlara yiyecek dağıtmaktan başka çaremiz olmadığına karar verdik Devamını okumanızı istiyorum.Eminim benim hissettiklerimi hissedeceksiniz.
  • Şimdi el açıp saldırılarda ölen müslüman kardeşlerimize birer fatiha yollayalım.Zulmü sürdürenlere fırsat vermemesi için Allah’a yalvaralım.Kendi yılbaşılarını kendilerinden geçerek kutlayıp Muharremin birine denk gelen hicri yılbaşını Gazzelilerin burnundan getirenlerin Burunlarından gelsin tüm yaşattıkları…..

4 comments

Leave a Reply


*